top of page
Moje témy a poslanie v rámci pracovných týmov pri tvorbe programu
stvorec-trojka.jpg

Môj vstup do politiky bol naštartovaný veľmi zrozumiteľne, narodila sa mi dcérka. Okamžite som pochopil zmysel a dôležitosť rodiny a rodinného kruhu. Okamžite som pochopil, že príde deň, keď mi moja dcéra oznámi, tatík odchádzam z mesta, odchádzam zo Slovenska za lepším životom. Áno chcem pre moju dcéru to najlepšie, nech získa tie najlepšie životné skúsenosti tam kde sú tie najlepšie možnosti. Ale prečo sa nepokúsiť aby to bolo doma? Jedinou cestou ako urobiť hoci len málinko pre to aby tento deň nenastal, je odovzdať všetky svoje skúsenosti spoločnosti cez politiku a urobiť z našej krajiny, zo Zemplína to najlepšie miesto pre život.

 

Politika podľa Wikipédie je jasne definovaná, politika = procesy rozhodovania určitej skupiny ľudí smerujúceho k dosiahnutiu určitého cieľa, politika je umenie spravovať veci verejné. Chcem stáť pri rodine a úprimne sa im pozerať  do očí, že som nesedel so založenými rukami pred televízorom a nenadával, nečítal dezinformácie a nepočúval nahnevaných ľudí bez riešení. SaS má najlepší odborný program no moja úloha je konkrétna Zemplín, Podnikateľské prostredie, Doprava a E-Government, kde som súčasťou všetkých pracovných tímov.

1. ZEMPLÍN

Znižovať regionálne rozdiely na Slovensku. Raz a navždy zhodiť zo stola tú nešťastnú vetu, že Slovensko pre Bratislavčanov končí v Nitre. Slovensko má jasne definované hranice, severom, západom, juhom ale i východom a každý občan čo i len žijúci 1km od štátnej hranice je rovnocenným občanom našej krajiny. Zemplín ponúka nekonečné možnosti pre rozvoj priemyslu, výroby, turizmu aj malej agroturistiky. Má Zemplínsku Šíravu a Domašu nedocenené na štátne investície do turizmu. Slováci chcú byť šťastní a žiť tam, kde sa narodili a ešte šťastnejší ak doma môžu aj pracovať, dôstojne zarábať.

2. PODNIKATEĽSKÉ a ZAMESTNANECKÉ PROSTREDIE

Prostredie pre vytváranie pracovných miest. Vládnuca koalícia pri každom výjazdovom rokovaní vlády prehlasuje zavádzajúce dezinformácie o tom, ako prinesú tisíce pracovných miest a populisticky z úst rozdávajú čísla. No pravdou je, že pracovné miesta vytvárajú podnikatelia, živnostníci a firmy pôsobiace na Slovenskom trhu, nie vláda. Na Slovensku žije približne 300.000 živnostníkov, ktorým sa denno-denne zhoršuje podnikateľské prostredie. Štát im zasahuje neprimerane do každej činnosti a rozhodovania. Zamestnanci k dnešnému dňu odvádzajú skoro polovicu svojej výplaty vo forme desiatok odvodov a daní. Potrebujeme menej štátu a menej daní.

3. DOPRAVA

Nekonečný príbeh prepojenia východu s hlavným mestom je rozprávka už pre tretiu generáciu. Ustavičné plytvanie štátnymi peniazmi a eurofondami firmami blízkym vláde našu dopravnú infraštruktúru nepostavia. Presadzujem výstavbu rýchlostnej cesty na prepojenie Košíc a Zemplína so Zvolenom južnou trasou, kedže cena a zložitosť výstavby je o 75% lacnejšia a čiarka na mape pri rozhodovaní trasy je identická. Budem presadzovať okamžité dokončenie modernizácie železničnej trate Košice-Humenné a jej plnú elektrifikáciu.

4. ŠTÍHLY ŠTÁT a E-GOVERNMENT

Nízke dane, menej štátu a digitalizácia verejnej správy. Nekonečný a neodborný príbeh Slovenska. Posilňovanie roly technológií na vládnych úradoch, aby sa znížila byrokracia. Strana SaS má riešenia pre elektronické platenie daní, hlasovanie na voľbách cez internet, elektronické podateľne, čo najefektívnejšie využívanie čipového občianskeho preukazu. Slovensko patrí do pozície lídra Európy digitalizácie, no musíme sa tam prepracovať jasnými krokmi.

bottom of page