top of page
20240316_155410(0).jpg

Politika pre Zemplín

LEPŠIE MIESTO PRE ŽIVOT

 
 
 

Práca, vzdelanie a život v malých mestách
by malo byť výhodou a nie naopak.

 

Na Zemplíne žijú úžasní pracovití ľudia, je nás približne 500.000,
no politici na to zabúdajú a denno-denne nás konfrontujú
so skutočnosťou, ako Zemplínčanov pripraviť o to najcennejšie
čo v živote máme, kruh rodiny.

Pre mňa je rodina to najcennejšie čo mám, som otcom dvoch krásnych malinkých detí a desí ma deň, kedy mi zahlásia ocko opúšťam Michalovce a idem si hľadať život v inom lepšom meste. S týmto faktom sme konfrontované prakticky všetky rodiny. Aj práve preto som si povedal, že sa nebudem nečinne prizerať tejto skutočnosti a urobím všetko preto, aby rodina ostala doma po kope. Vstup do politiky a snaha zlepšiť Región Zemplína a Michalovce. Pokúsiť sa odbornými, technologickými, architektonickými krokmi s novým moderným pohľadom na vec zlepšiť v každom smere náš región k lepšiemu.

Mojou odbornosťou je DOPRAVA, URBANIZMUS, ROZVOJ REGIÓV a samozrejme TELEKOMUNIKÁCIE.

Mám cieľ, v politike sa zamerať práve na riešenia, ktoré navrátia ľuďom aj v tých najvzdialenejších miestach dôstojný život a opäť spoja roztrhané rodiny. Som presvedčený, že politika sa dá robiť slušne, odborne, inak, bez ďalšieho rozdeľovania spoločnosti. Potrebujeme silné regióny, pretože len tie vytvoria silné Slovensko. Nemôže sa celý národ presťahovať do hlavného mesta.

Vytvoriť všeobecnú spokojnosť so životom, nech máme na čo byť oprávnene hrdí, kde žijeme, kde vyrastajú naše deti a takto vytvárať oprávnený patriotizmus, k rodnému mestu, rodnému kraju ako aj krajine.

Som a budem neustále kritický, prísny pre jeden jediný cieľ. Nikdy sa neuskromniť s polovičným riešením ak viem, že sa veci dajú urobiť lepšie a prísnou odbornou oponentúrou posúvať ustavične latku kvality neustále donekonečna čo najvyššie. Vždy so zreteľom na konečného užívateľa občana, nie politika, nie oligarchov, nie našich ľudí.

Politiku vnímam taktiež veľmi kriticky a posledné roky čo "vystrájajú" naši politici oprávnene s negatívnou skúsenosťou.

 

Sú 4 typy ľudí ktorí vstupujú do politiky. Prvým sú veční úradníci ktorí sa chcú zašiť v teplej kancelárii so stabilným platom a žiadnou zodpovednosťou. Druhým sú špekulanti obchodníci, ich záujem je len sa naviazať na štátne zákazky bez ohľadu na prínos spoločnosti a vycicať štátny rozpočet. Tretím sú tí najnebezpečnejší bažiaci po moci, dokážu prechádzať cez mŕtvoly a vedome ničiť ľudské osudy a osudy tisícok rodín. Skončím ale pozitívne, poslednou skupinou sú úprimní ľudia so zámerom v politike pomôcť. Ľudia ktorí sa z novinárov, podnikateľov, umelcov, ekonómov, inžinierov a ďalších profesií vykryštalizovali na tých, čo chcú zmeniť Slovensko k lepšiemu. Obetujú svoje spoločenské postavenie, prácu, kontakty, priateľov a to najbolestivejšie čas pre rodinu, aby všetok svoj čas zanietene venovali politike.

Tú skupinu ľudí som našiel v strane Sloboda a Solidarita. Je to zoskupenie profesionálnych politikov, ľudí, ktorí robia úprimne politiku s jasným cieľom. Aby sa oplatilo na Slovensku pracovať, podnikať a žiť. Obzvlášť u ľudí na Zemplíne, ktorí majú zreteľnú a reálnu predstavu o krajine, neskreslenú jediným fungujúcim trhom na Slovensku a to Bratislavským.

 
bottom of page