top of page

ŠPINAVÉ NÁBREŽIE? KDE MIZNE 226.000 EUR?

Dnes, mnohých z nás, vyhnalo slniečko na prechádzky a športom. Nádherný skoro jarný deň. S dcérkou sme si vyšli na bicykel, úžasný deň. No mrzí ma pohľad na naše neupravené neupratané chodníky obsahujúc hnilobný bordel ešte z jesene. TaZS MI majú v rozpočte položku zimná údržba 113tisíc EUR a duplicitne ďalších 113tisíc EUR letná údržba, len na ich úpravu, no zjavne na Stráňanoch žiadny zamestnanci nežijú, že si to nevšimli.


Ako podpredseda komisie UPaMR budem žiadať od správcu chodníkov vysvetlenie, prečo nám zlyhajú procesy na kontrolu stavu vozoviek, či chodníkov a prečo sa tým toľké mesiace nik nezaoberá.


Práve prostredie vôkol Laborca je priam určené pre nádherné stromové aleje, priestor pre prechádzky. Skúsme mu obzvlášť venovať pozornosť, tento priestor si to zaslúži.


Spackaná lávka s abnormálnym prevýšením, uzatvorené chodníky a prechody na hlavnej ceste, zničené zábradlia, neexistujúci samostatný cyklopruh a samostatný športový pruh. Chýbajúce emotívne nočné osvetlenie a výsadba novej zdravej zelene, funkčnej zelene slúžiaca aktívne práve obyvateľstvu. To všetko znie alarmujúco, pretože mesto Michalovce stále nemá útvar hlavného architekta. Dielčie zákazky bez architektonickej súťaže a bez akejkoľvek vizualizácie stavebný úrad rieši priamym zadaním len stavebným firmám bez konceptu, častokrát "našim ľuďom".


Zlepšujúcu kvalitu životného prostredia si predstavujem inak. Tento spôsob zmýšľania a likvidovania budúcnosti našich deti musíme zastaviť, zaslúžia si krajšie prostredie.


Nebuďme nemiestne skromní, žiadajme od mesta viac.

K architektúre nábrežiu napíšem samostatný článok.


A čo vaše sídlisko, je upratané?


11 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page